Czy mogę rozwiązać umowę ze swoją agencją modelek?

Chciałbym Ci pomóc.

Ale sprawa nie jest tak prosta, jakby się mogło to wydawać.

Nagranie wideo:

Podcast: https://www.spreaker.com/episode/17010074

Wiem, że umowy z agencjami modelek nie jest łatwo wypowiedzieć chociażby dlatego, że umowy te nie przewidują takiej możliwości – a dodatkowo są obwarowane odpowiednimi karami umownymi.

W przypadku, gdy z jakiegoś powodu chcesz zakończyć współpracę z agencją, należy przeanalizować samą umowę, jej treść i zawarte w niej postanowienia – a także poznać powody, dlaczego w Twojej ocenie współpraca z agencją modelek powinna się zakończyć. W innym wypadku, jeżeli nie podejdziesz do tej sprawy rozsądnie, będziesz musiała liczyć się z konsekwencjami – wadliwością wypowiedzenia lub zapłatą kar umownych.

Kolejna kwestia to zakaz współpracy z innymi agencjami, klientami lub kompletne zakończenie kariery w modelingu po zakończeniu współpracy. Chciałbym Ci wspomnieć już teraz, że taki zakaz jest dyskusyjny i w pewnych sytuacjach nie znajdzie zastosowania.

Podsumowując, nie mogę dać Ci odpowiedzi, czy możesz rozwiązać umowę z agencją bez poznania samej umowy oraz powodów, które prowadzą Cię w tym kierunku.

Autor: Arkadiusz Szczudło

Jestem adwokatem i wspólnikiem w kancelarii Creativa. Pomagam przedsiębiorcom i freelancerom z branży kreatywnej, a w szczególności mody. Możesz do mnie pisać na kontakt@arkadiuszszczudlo.pl.